Úvodní stránka » Aktuality » Den Země

Pátek 27. dubna jsme na naší škole věnovali oslavám Dne Země. Žáci napříč celou školou byli rozděleni do soutěžních družstev a postupně plnili úkoly. O organizaci celého dne se postarali žáci 9. třídy.

Úkoly na stanovištích měly různý charakter, od poznávaček rostlin a živočichů až po poučné a zajímavé přednášky. Za tyto úkoly dostávaly soutěžící skupiny body.

Následovala tajenka, jejíž otázky byly rozmístěné po trase napříč Dolními Kralovicemi. O hladký průběh této části projektového dne se postaraly naše paní asistentky Jana, Lucka, Marcela a Martina.

Vynechat jsme nemohli ani tvoření, a proto vedoucí výtvarných dílen, paní učitelky Zelenková, Holbová, Baštová, Sauerová a Pastorková a paní asistentka Viktorová spolu se svými skupinkami vytvářely strom ve všech ročních obdobích.

A aby si děti mohly chvíli odpočinout, shlédly film o tom, jak bude vypadat svět za 70 let, kdy stoupne hladina světového oceánu.

Srdečně děkuji deváťákům za organizaci a všem paní učitelkám a paní asistentkám za hladký průběh celého dne.

Foto zde Usmívající se

M. Součková