Úvodní stránka » Aktuality » 100 let české státnosti

100 let České státnosti

Dne 26. 10. 2018 se ve škole konal projektový den ke stoletému výročí vzniku naší republiky.  Děti z prvního stupně si první vyučovací hodinu poslechly prezentaci o vzniku Československa, kterou připravili osmáci spolu s deváťáky.  Druhou vyučovací hodinu proběhly kvízy a různé testy týkající se 28. 10. 1918.

Pro druhý stupeň byla připravena přednáška o kyberšikaně od poručíka Stanislava Znora, která byla pro všechny zúčastněné velmi zajímavá a přínosná.  První dvě vyučovací hodiny jsme objevili slabé stránky svých internetových účtů my, žáci 6. a 7. třídy, o dvě hodiny později i naši starší spolužáci z 8. a 9. ročníku. Dozvěděli jsme se, jak snadno může vzniknout šikana přes internet, jak má vypadat správné heslo a pan Znor nám popsal několik konkrétních případů kyberšikany, odhalil její příčiny a důsledky. Dostali jsme ponaučení, jak chránit své soukromí na sociálních sítích, a to nás donutilo přemýšlet, co děláme denně špatně.

Po celý týden se připravovala výstava předmětů z minulého století. Děti přinesly předměty, jež byly opravdu zajímavé.  Jednalo se o staré žehličky, knihy, peníze, nádobí, psací stroje, penály, šátky, hodiny a další…  Na nástěnkách visely fotky a příběhy našich předků, které napsali žáci druhého stupně.  Žáci si zde mohli ověřit správné odpovědi na otázky soutěže , která byla vyhlášena k 100.letému výročí české státnosti a zahrnovala známé české památky, osobnosti,  předměty a stavby. Poté proběhlo vyhlášení a ocenění vítězů této soutěže.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří propůjčili předměty na výstavu a umožnili nám tak nahlédnout do časů minulých a připomenout si historii vzniku naší republiky.

Mladý chemik

17.12.2018