Úvodní stránka » Fotogalerie ZŠ » Adventní Praha

Ve čtvrtek 7. prosince vyrazili čtvrťáci, páťáci a jejich paní učitelky a paní asistentky nasát tu pravou vánoční atmosféru. Naším cílem byla adventní Praha.

Lehce po sedmé hodině ranní jsme se nalodili do autobusu a vyrazili. Cesta proběhla hladce a než jsme se nadáli, už jsme mohli obdivovat krásy historické Prahy a vystupovali jsme. Pěšky jsme se přesunuli před Betlémskou kapli, kde paní učitelka Zelenková povyprávěla pár zajímavostí. Pak už na nás čekala přenádherná výstava betlémů. Ty byly vyrobeny z různých materiálů. Hodný pan průvodce dokonce udělal minipřednášku s ukázkou rozdělávání ohně, která byla určená jen a jen pro nás. Nevynechali jsme ani interiér samotné kaple a prohlédli si místa, z nichž kázal svým ovečkám proslulý Mistr Jan Hus.

Následovala cesta na Staroměstské náměstí. Tam jsme si prohlédli starobylý orloj a vyčkali na jeho dechberoucí představení. Rovněž jsme prošli adventní trhy a prohlédli si pražský vánoční strom. Nechybělo nějaké to „trdlo“ či jiná vánoční pochutina.

Poslední naší zastávkou byl Karlův most, kde pár zajímavostí „do placu“ přihodila paní učitelka Součková. Naše bystré děti brzy našly sochu svatého Jana Nepomuckého a alespoň zdálky poslali k tomuto světci svá tajná přání.

To už ale bylo z naší procházky Prahou všechno a pomalu jsme se ubírali k našemu autobusu. Cestou jsme si dali ještě zastávku u dolní stanice lanovky na Petřín a viděli Hladovou zeď. V autobuse všichni unavení účastníci zájezdu probírali své zážitky a my věříme, že opravdu bylo co probírat.

Těšíme se na další zájezdy!

 

Za 4. a 5. třídu

paní učitelky Míša Součková a Petra Zelenková

Foto zde Usmívající se

Aktuality

Kroužky

20.9.2019

1. třída ve školní družině

20.9.2019

Betlémování

17.9.2019

Prodej učebnic

11.9.2019

Nabídka kroužků

10.9.2019

archiv