Úvodní stránka » Aktuality » Aviatická expedice Praha

Ve čtvrtek 31. května vyrazili páťáci spolu se svým dospělým doprovodem na výlet do hlavního města.

Po příjezdu do Prahy nás čekalo první dobrodružství – jízda metrem. Vše jsme hladce zvládli a zanedlouho vystupovali na zastávce Malostranská. Procházkou jsme se vydali kolem budov Senátu a Poslanecké sněmovny, a protože nám přálo štěstí, viděli jsme i ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána, jak na kole „frčí“ zřejmě na nějakou schůzku. Cílem naší cesty byl Pražský hrad. Chvíli jsme si užívali překrásný výhled a pak pokračovali v krasojízdě. Obdivovali jsme zejména příslušníky hradní stráže, kteří nehnutě stáli na parném slunci před branou Hradu.

Po procházce byli již někteří účastníci zájezdu lehce znavení, proto jsme si na blízkém dětském hřišti dopřáli svačinku a chvilku oddechu. Poté jsme se metrem a autobusem přesunuli k hlavnímu cíli našeho výletu.

TERMINÁL 3, oznámil hlas v autobuse a my vystoupili. Na starém ruzyňském letišti nás čekala naplánovaná exkurze, na kterou jsme se všichni moc těšili. Ale v první řadě jsme všichni navštívili obchod se suvenýry, v kterém většina „roztočila“ kapesné od rodičů J

Po chvíli čekání se nás ujala milá paní průvodkyně a společně jsme absolvovali klasickou bezpečnostní prohlídku. Poté jsme nastoupili do autobusu a vyrazili na dobrodružnou projížďku po letištní ploše. Viděli jsme hangáry, letadla odstavená na ploše, stanici biologické ochrany letiště, řídící věž a pěkně zblízka jsme si prohlédli stanici letištních hasičů.

Největším zážitkem pro všechny zúčastněné však bylo pozorování vzletů a přistání letadel nejrůznějších leteckých společností. Autobus zaparkoval těsně vedle dráhy a my tak mohli kromě fascinovaných pohledů nasát plnými doušky i vůni kerosinu. A protože jsme v tento den byli opravdu dětmi štěstěny, měli jsme možnost prohlédnout si i ta největší letadla, která na Letišti Václava Havla přistávají. Jednalo se o Airbus A380 společnosti Emirates, který slouží pro přepravu cestujících na přímé lince Praha-Dubaj, dále pak Airbus A330 společnosti Turkish Cargo na přepravu zboží a nakonec obrovité Jumbo, tedy Boeing 747 společnosti China Airlines CARGO taktéž pro přepravu zboží.

Z Prahy jsme odjížděli sice unavení, upocení, ale plní nádherných zážitků, které v nás jistě zůstanou na dlouhou dobu.

M. Součková

Foto zde Usmívající se

Aktuality

Exkurze do lesa

15. 10. 2020

Informace pro rodiče o ošetřovném

14. 10. 2020

Uzavření školy od 14.10.

13. 10. 2020

Provoz ZŠ a MŠ 12. - 30.10.

9. 10. 2020

Zrušená akce!

18. 9. 2020

archív