Úvodní stránka » Aktuality » Den Země

Den Země

Den Země se tradičně slaví 22.4. a k letošnímu výročí jsme tento den pojali i my ve škole tak, abychom se nejen něco dozvěděli, ale abychom i my něčím přispěli.

Žáci 6. a 7. třídy si připravili pro 1. stupeň zajímavé úkoly – třídění odpadu + barevné rozlišování kontejnerů, únikovou hru, malbu Země, která se usmívá a mračí. Navštívila nás paní Kuncová s programem nazvaným: „Třídění odpadu a Aktuální problémy životního prostředí". Do naší školy byla též pozvána bývalá žákyně Aneta Bakulová s přednáškou o veganství. Přivezla nám různé dobroty k ochutnání a přiblížila a vysvětlila nám co je veganství. Poslední hodinu byly třídy uklízet okolí naší školy.       

Žáci 6. a 7. třídy

 

8.třída se v tento den vydala na meteorologickou stanici v Košeticích. Tam jsme se dozvěděli zajímavé věci o počasí. Z meteorologické stanice jsme šli přibližně 10km do Lhoty Bubeneč z které jsme jeli zpět do Dolních Kralovic. Výlet se nám všem moc líbil.     

Žáci 8.třídy

9.třída se také zúčastnila dne Země. Celé dopoledne jsme strávili ve spolupráci s obcí venku uklízením Dolních Kralovic. Sbírali jsme odpadky, recyklovali a sázeli strom u fotbalového hřiště s panem starostou. Po zasazení stromku nám pan starosta udělal krátkou přednášku o lesnictví. Celý den se nám líbil a jsme rádi, že jsme udělali něco pro naši Zemi.   

Žáci 9.třídy

 

FOTO

Aktuality

Deváťáci v Pelhřimově

18.10.2019

Bruslení

18.10.2019

Miniházená

23.9.2019

Kroužky

20.9.2019

1. třída ve školní družině

20.9.2019

archiv