Úvodní stránka » Aktuality » DEN ZEMĚ

V týdnu od 18. 4. do 22.4. proběhlo na naší škole projektové vyučování zaměřené ke Dni Země. Všechny děti ze školy i ze školky navštívily mobilní planetárium, ve kterém je lektor seznámil se složením Sluneční soustavy, s problémy, které tíží naši planetu. Návštěva mobilního planetária se dětem líbila.

Další akcí byly vycházky do přírody v okolí Dolních Kralovic, úklid v okolí školy, odvoz starého papíru, dovednostní a znalostní soutěž pro žáky 6. a 7. třídy, kterou pro ně připravili jejich spolužáci z 9. třídy.

Každý den by měl být Dnem Země

Den, který je  věnovaný  Zemi a každoročně se koná 22. dubna, slaví víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Ti všichni si uvědomují, jak důležité je chránit naši modrou planetu.

Proto si ho na naší škole připomínáme již několik let formou projektového vyučování. My, žáci 9. třídy, jsme připravili pro své mladší spolužáky z 6. a 7. třídy čtyři tematická stanoviště. Na třech z nich se dozvěděli a poučili o třídění odpadů, sportovním rybářství a o tom, jak například poskytnout první pomoc při zranění. Hned  své nabyté vědomosti  zúročili při následných testech. Na posledním stanovišti si vyzkoušeli improvizovanou hasičskou soutěž v běhu s překážkami na čas.

Po spočítání obdržených bodů na všech čtyřech stanovištích došlo na vyhlášení vítězů a předání diplomů a sladkých odměn.

Úžasný

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2017/18