Úvodní stránka » PROJEKTY » Divadelní klub

Divadelní klub – Lakomec

Ve čtvrtek 23. května jsme společně vyrazili za kulturou do Prahy. Naším cílem bylo Divadlo Radka Brzobohatého, kde jsme měli možnost shlédnout klasické nastudování Moliérovy divadelní hry Lakomec.

Hra pojednává o lakomci Harpagonovi a jeho lásce k penězům, kvůli níž je schopen začít zběsilé pátrání po lupiči, který mu jeho poklad odcizil. Ve hře nechybí ani milostné záplety a můžeme prozradit, že nakonec samozřejmě všechno dobře dopadne.

Všichni zúčastnění odcházeli z divadla se spokojeným úsměvem na tváři.

V letošním školním roce se jednalo o poslední zájezd v rámci divadelního klubu, nicméně za kulturou budeme pravidelně vyrážet i v roce následujícím.

Neseďte doma, pojeďte s námi do divadla!

Mgr. Michaela Součková

Sluha dvou pánů

V pondělí 11. března jsme v rámci školního Divadelního klubu vyrazili za kulturou. Naším cílem se stalo malinkaté pražské Divadlo Bez hranic a jeho představení Sluha dvou pánů.

Sluha dvou pánů je divadelní představení, u kterého se každý zasměje. Divadelní skupinu tvořilo asi osm členů. Nejvýraznější byl ten hlavní, ten, bez kterého byste se nezasmáli. Herec Jan Bartoška po celou hru dokonale improvizoval a velmi intenzivně spolupracoval s publikem, což hře dodávalo ještě vtipnější náboj.

Celá hra je o sluhovi jménem Trufaldino, který slouží u jednoho pána a jelikož se mu nelíbil plat, začal potají sloužit u dalšího, jenže ten jeho první pán není muž ale žena která má milostný vztah s tím druhým pánem ale neví, že on je na stejném místě jako ona a neví ani, že ten její sluha slouží u někoho jiného… Zkrátka je to zamotané až hrůza.

Představení se u všech účastníků zájezdu setkalo s pozitivními reakcemi a všichni se těšíme, že co nevidět vyrazíme znovu.

Matěj Beržon, 6. třída

Oběd v pondělí 2.9.2019