Úvodní stránka » Aktuality » Expedice Osvětim

Ve středu 16. května jsme se pod vedením paní učitelky Součkové vydali na poznávací zájezd do Polska. Cílem naší cesty byl koncentrační tábor Osvětim.

Když jsme po dlouhé cestě konečně dorazili na místo a procházeli pod branou, která hlásala „ARBEIT MACHT FREI“ (= práce osvobozuje), na některé z nás společně s dešťovými kapkami dopadala také tíživá nálada.

Jako první nám naše průvodkyně popisovala, jakým způsobem se někteří lidé do tábora dostávali a co se s nimi dělo dál. Poté však na řadu musel přijít silný žaludek, protože jsme procházeli budovou, kde byly vlasy vězňů, jejich boty, brýle, kufry, hřebeny a spousta dalších osobních předmětů, které nepotřebovaly žádný komentář.

Po prohlídce Osvětimi jsme přejeli do zhruba 10 minut vzdáleného Birkenau, kde probíhalo vyhlazování Židů. V Birkenau jsme si prohlédli nástupiště, kudy vězně přiváděli a seznámili se s příšernými podmínkami, ve kterých žili.

Domů jsme se všichni vrátili plní hlubokých zážitků a rozporuplných pocitů a všichni doufáme, že se už nikdy v dějinách lidstva nic takového nebude opakovat.

Za účastníky expedice

Adéla Vozábová a Katka Langrová

Foto zde Usmívající se

Aktuality

Velikonoční tvoření

15.4.2019

Divadelní klub

11.4.2019

EXKURZE Praha

7.4.2019

Velikonoční jarmark

5.4.2019

Třídní schůzky SRPDŠ

5.4.2019

archiv