Úvodní stránka » Aktuality » Hejtmanův pohár

Vyhlášení a předání cen Hejtmanova poháru

Dne 28.11. jsme se vydali do Prahy na předávání a vyhlašování cen Hejtmanova poháru. Cesta začala brzo ráno linkovým autobusem. I přes velkou zimu jsme prošli středem centra Prahy pěšky a obdivovali památky. Z Florence přes Václavské náměstí, Národní třídu, Národní divadlo, most Legií, podél Janáčkova nábřeží až ke Krajskému úřadu Středočeského kraje. Nezdá se to, ale člověk se opravdu projde. Na půdě Středočeského kraje nás překvapila velká bezpečnostní kontrola. Paní učitelka musela prokázat a nahlásit naše jména. Každý z nás dostal kartičku s číslem a identifikací. I když vyhlášení trvalo přibližně půl hodiny, ocitli jsme se v sále, ve kterém se konají samé důležité konference a jednání. Pak už následovalo předání a vyhlášení cen, které předával radní Martin Draxler. Poté jsme se konečně svezli metrem na Florenc a frčeli domů. Po cestě domů jsme přemýšleli, co si za poukázku pořídíme. Vyhráli to míče fotbalové i jiné.

Doufáme, že další ročník Hejtmanova poháru pro nás bude stejně úspěšný jako minulý školní rok.

Lukáš Škrabánek a Denisa Blažková

Velká pochvala patří ZŠ a PRŠ Český Brod a ZŠ a MŠ Dolní Kralovice, protože zapojily do opičí dráhy naprosto všechny své žáky, což je hlavním cílem pořadatele soutěže – aby se pohybovým aktivitám věnovalo co nejvíce dětí. Proto si dnes zástupci všech tří škol převzali zaslouženou odměnu:

za 1. místo: šek na 10 000 korun, skleněnou trofej a diplom

za 2. místo: poukaz na nákup sportovního vybavení v obchodní síti Hervis v hodnotě 4 000 korun a diplom.

foto Mrkající

Zájezd Orlí hnízdo a Salzburg