Úvodní stránka » Aktuality » LYŽAŘSKÝ KURZ

Lyžařský kurz

Ve druhém lednovém týdnu vyrazili žáci naší školy společně s žáky z Jankova na lyžařský výcvik, který se letos uskutečnil ve Strážném v Krkonoších.

Všichni společně jsme obývali chatu Diana, která patří k hotelu Vltava, kde jsme se stravovali. Lyžařský výcvik probíhal na sjezdovkách střediska Strážné. Lyžovali jsme na dvou sjezdovkách, které zde jsou.

Děti byly rozděleny podle lyžařských dovedností. Lyžaři v 1. a 2. družstvu se zdokonalovali v technice a nelyžaři ve 3. družstvu se lyžovat teprve učili. Je s podivem, že v sobotu odpoledne stáli poprvé na lyžích a v pondělí už bez problémů jezdili na vleku a na sjezdovce.

Výborně mezi žáky 2. stupně obou škol zapadly děti z naší 5. třídy, které svým starším kamarádům stačily úplně ve všem.

Kromě sjezdovek vyzkoušela většina kurzu i běžky. Pro většinu to byla premiéra, ale i tady všichni obstáli.

Kromě sportu děti soutěžily v různých hrách, ve stavbě sněhuláků, ve stavbě bobové dráhy aj.

Lyžařský kurz proběhl bez problémů. Ke zdárnému průběhu přispělo i počasí, které nám přálo.

Musím pochválit všechny děti za vzorné chování a zodpovědný přístup k výcviku. Také musím poděkovat všem pedagogickým pracovníkům, kteří se na kurzu dětem věnovali a starali se o ně.

Doufám, že příští rok uspořádáme lyžařský kurz znovu.

FOTO Úžasný

Legiovlak 8. a 9. třída