Úvodní stránka » Aktuality » Lyžařský kurz

Včera jsme se všichni vrátili z hor domů.

Na kurz jsme odjeli v sobotu společně se ZŠ Jankov. Sněhu bylo málo i na horách. Po cestě jsme se podívali na sjezdovku v Herlíkovicích a pěšky jsme na Špindlerovce zašli do Polska. Ještě nás čekal výšlap do chaty Sedmidolí, kde jsme byli ubytováni. Druhý den jsme šli pátrat po vhodném terénu na lyžování. Ve Špindlerově Mlýně se sice jezdilo na dvou sjezdovkách, ale pro úplné začátečníky to nikde nebylo.

V pondělí jsme už lyžovali, sice na druhé straně údolí, ale lyžovali. Jezdili jsme do skiareálu Strážné. Rozdělili jsme se do tří družstev, ve kterých jsme společně lyžovali celý týden. Každý den jsme museli podniknout cestu na sjezdovku, která byla položená vysoko, tak tam sněhu bylo dost. Na svahu jsme se mohli ohřát v bufetu pod sjezdovkou, kde měli horkou čokoládu a teplý čaj. Každý den jsme zakončili výstupem na chatu.

Lyžovat, jezdit na vleku, padat,ale i vstávat, obouvat se do lyžařských bot i lyží jsme zvládli všichni. Z kurzu jsme se vrátili s novými zkušenostmi, zážitky a kamarády. Těšíme se na příští kurz.

Lyžaři ZŠ Dolní Kralovice

fotoÚžasný

Začínáme v 1. třídě

15.9.2017