Úvodní stránka » Aktuality » Lyžařský výcvik 2019

Naše výprava na lyžařský výcvik začala v neděli 6. 1. 2019. Naši kamarádi z Jankova již seděli v autobuse. Cesta byla celkem rychlá a bez komplikací. Po příjezdu jsme šli obhlídnout sjezdové tratě, abychom věděli, jaké kopečky nás čekají. Večer nás čekaly dva úkoly: skládání básní a výroba cedulek na dveře. Další den následovalo rozdělení do tří skupin. I přesto, že někdo stál na lyžích poprvé, už odpoledne zdolával první sjezdovku místního střediska. První skupina se vydala již druhý den do nedalekého ski areálu Herlíkovice na sjezdové tratě Bubákov a Žalý. Vzala s sebou i některé zdatnější lyžaře druhé skupiny. Středa pro nás byla odpočinková. Náš plán vyrazit do Vrchlabí se nezdařil. Přívaly sněhu a neprůjezdnost silnic naše plány překazily. Ale měli jsme náhradní program, který si žáci náramně užili. Stavby ze sněhu, procházka po okolí a konečná v restauraci. Kdo měl ještě sílu, mohl jít na večerní lyžovačku. Večerní program chlapců, bojovka, se velmi povedla. Ve čtvrtek už byla vidět velká únava našich těl, ale přesto jsme ji překonali a lyžovali. V pátek už bylo velké loučení se svahem a ZŠ Jankovem, ale někomu se domů nechtělo. Budeme se těšit na příští rok, až si zase společně zalyžujeme.

foto Usmívající se

Nejlepší ohodnocená báseň:

Krkonoše

Krkonošské místo známé,

už to tady docela známe.

Lyžujeme celkem rádi,

už nás tady snad mají rádi.

Sněhu je tu dost,

máme z toho radost.

K lyžování je ho moc,

uděláme z něho most.

Začínáme mít omrzliny,

jednoho z pokoje bolí končetiny.

V pokoji máme velké teplo

a venku svítí světlo.

K jídlu máme hody

a za pořádek dostáváme body.

Noc celou prokecáme,

aby se nám spalo hladce.

Ráno zase šlapem túry,

pak si oblečení dáme na šnůry.

Doufáme, že sem pojedeme zas,

a budeme mít na další zážitky čas.

(J. Zíka, A. Nezdara, V. Balvín, F. Málek)

Pomůcky pro školní rok 2019/2020

25.6.2019