Úvodní stránka » Aktuality » Miniházená - Ledeč nad Sázavou 11. 11.

11. 11. 2015 nás čekal turnaj v Ledči nad Sázavou ve velké sportovní hale.

Přípravy na turnaj nebyly jednoduché. Nejen že děti musely natrénovat hru, ale bylo třeba vymyslet názvy týmů, vyrobit transparenty, připravovaly se i roztleskávačky. Děti by asi přípravě byly ochotny obětovat i jiné hodiny než tělocvik, kreslení a pracovní činnosti, ale bohužel se na naší škole musí i něco naučit. Poděkování patří třídním učitelkám, které dětem přípravu na tento turnaj umožnily.

Konečně nadešel tak dlouho očekávaný den, kdy naše děti z 1. stupně vyjely ve vysokém počtu na házenkářský turnaj.

Autobusem na turnaj odjelo 48 dětí. Ve sportovní hale byla připravena 2 hřiště, šatny, místa pro fanoušky (na balkoně i v hale na žíněnkách), otevřený bufet a asi další stovka protihráčů. Celkem se sešlo 6 družstev v kategorii 4. + 5. třídy a 10 družstev v kategorii 1. + 2. + 3. třídy.

Hrací doba byla 9 minut, ale při obrovském nasazení stačila. Děti velmi překvapily svými výkony, bojovností a nasazením. Samozřejmě se ukázalo, že být nejlepším ve školním turnaji, neznamená být nejlepším i ve společnosti ostatních škol. Mezi dětmi se objevili i hráči házené, kteří se tomuto sportu věnují pravidelně několik let. O to příjemnější zjištění bylo, že i naše děti, které si miniházenou vyzkoušely teprve nedávno, se v tomto turnaji neztratily.

Největšího úspěchu dosáhlo družstvo Leopardů, které prohrálo pouze jeden zápas a obsadilo 2. místo. Leopardi se opravdu rvali jako šelmy a jejich hra byla naprosto perfektní.

Neztratila se ani ostatní družstva, děti střílely góly, běhaly, bojovaly o všechny míče. Každý, kdo má vztah ke sportu, musel mít radost, když viděl sportovat s nadšením tolik dětí.

Děti si vyzkoušely týmovou hru, zrovna když se vždycky všechno nedaří, tak jeden hráč střídá druhého, i když teď zrovna nechce. Vyzkoušely si, že když upadnou, tak se musí bez slziček zvednout a pokračovat ve hře, jinak by družstvu chyběly, zjistily, co znamená kontaktní sport, ve kterém pro simulaci není místo.

Určitě to děti posunulo i v tom, že musely poslouchat hlasatele a řídit se jeho pokyny, aby byly ve správný čas na správném hřišti.

Musíme naše sportovce pochválit za vzornou reprezentaci školy jak na hřišti, tak i jako fanoušky na tribuně. Budeme se těšit na další turnaj, ještě něco vylepšíme, pár toho natrénujeme, vezmeme další hráče, další fanoušky a 16. 12. 2015 vyrazíme opět do Ledče. (můžeme vzít i fanoušky z řad rodičů).

Foto zde. Usmívající se

Vycházka ke kapličce ,,U KNĚŽNY" - 4. třída