Úvodní stránka » Aktuality » Miniházená - školní turnaj 5. 11.

MINIHÁZENÁ

V letošním školním roce jsme naše žáky přihlásili do Školní ligy v miniházené, čímž jsme ukázali dětem nový sport, který si můžou vyzkoušet.

Miniházenou na rozdíl od normální házené, můžete hrát i v naší tělocvičně. Je to rychlý, kontaktní míčový sport, ve kterém si děti vyzkouší svoji obratnost, postřeh, ale i nutnost dodržování pravidel a hlavně pravidla kolektivní hry.

Na hřišti hrají 4 hráči a 1 brankář (4+1). Cílem je samozřejmě nastřílet soupeři co nejvíce gólů. Největší problém je dostat míč do soupeřovy branky při respektování pravidel hry (pouze 3 kroky, pouze 1 úder míčem o zem, a pak už hráči musí nahrát nebo vystřelit…) Naše děti se pro tuto hru nadchly a překvapivě rychle se do ní dostaly.

Vzhledem k tomu, že nás na podzim čekají dva velké turnaje, začali jsme s trénováním v rámci hodin tělesné výchovy a v kroužku Zábavný sport. Úsilí dětí vyvrcholilo školním turnajem 5. 11. 2015. Školního turnaje se zúčastnili všichni žáci 3., 4., 5., třídy a pět žáků z 2. třídy. Po turnaji jsme sestavili pět družstev, která naší školu budou reprezentovat na turnaji v Ledči nad Sázavou 11. 11.

2 družstva v kategorii 4. a 5. třída: ČERNÉ PUMY a DYNAMO.

3 družstva v kategorii 1. až 3. třída: BÍLÍ TYGŘI, LEOPARDI a ŽRALOCI

Školní turnaj se vydařil, bylo úžasné pozorovat zápal a nasazení dětí při hře.

Fotky zde. Usmívající se

Začínáme v 1. třídě

15.9.2017

Speciálně pedagogické centrum Klíč