Úvodní stránka » Informace MŠ » Organizace školního roku 2017/2018

Milí rodiče,

ráda bych vám poskytla několik informací ohledně nového školního roku. Pro třídu Žabiček a Rybiček se mnoho nezmění. Zůstávají v prostorách mateřské školy. Nové děti mají možnost adaptačního režimu, kdy ve třídě mohou pobývat s rodičem nebo docházku postupně prodlužovat.

Změny se týkají našich předškoláčků Delfínků, jejich třída se nachází v prostorách školní družiny (bývalá přípravná třída) a režim docházky se změní.

Telefonní kontakt do třídy: 737 971 363

Ranní předávání dětí:

V pondělí 4.9.  si rodiče odvedou děti až do třídy.

V dalších se rodiče, kteří budou přivádět děti od 6,30 do 7,30,  je převléknou v šatně základní školy a přivedou je zadním vchodem do mateřské školy - třída Rybiček. ( v případě špatného počasí rodiče použijí připravené návleky)

Od 7,30 do 7,45 budou rodiče  děti předávat přímo v šatně asistence, děti nemohou do třídy odcházet samy.

Polední vyzvedávání dětí:

Pokud dítě bude odcházet po obědě, vyzvedne si ho rodič opět v mateřské škole od 12,15 do 12,30 hodin a odvede si ho zadním vchodem do šatny.

Odpolední odpočinek:

Předškolní děti budou odpočívat v mateřské škole, zde si je rodiče v průběhu odpoledne vyzvednou a opět zadním vchodem odejdou do šatny.

Stravování:

Děti budou na dopolední svačinu a oběd docházet do školní jídelny.

Náhradní oblečení uložte dětem do látkového sáčku se zdrhovadlem, jeden sáček s převlečením by byl v šatně, převlečení na ven (tepláky)  a druhý sáček s oblečením do třídy (v případě polití nebo jiné nehody)

Patrně dojde ještě k dalším  změnám, které vyplynou z praxe.

Ještě bych připomněla včasný příchod do mateřské školy,  a to hned ze dvou důvodů:

1) povinná předškolní docházka začíná v 7,45 hodin

2) v 7,45 odejde asistentka s dětmi do třídy a škola bude uzamčena

Další informace si upřesníme na třídní schůzce, která bude v měsíci září, datum bude upřesněno.

V případě jakýchkoliv nejasností se můžete obrátit na naše paní učitelky.

Doufám, že tuto novou situaci společnými silami zvládneme a děti budou spokojené. Přeji všem hezký začátek nového školního roku.

Vošická Danuše

Začínáme v 1. třídě

15.9.2017

Speciálně pedagogické centrum Klíč