Úvodní stránka » Fotogalerie ZŠ » Podzimní výprava po stopách blanických rytířů

Po stopách blanických rytířů… Tak zněl název podzimní výpravy čtvrté a páté třídy. V pondělí 25. září vyrazili čtvrťáci a páťáci spolu s paní učitelkami a paní asistentkami do rekreačního zařízení Jizbice.

Před školou rodiče odevzdali své ratolesti, jejich lodní kufry a ve většině případů také kola, děti zamávaly a mohli jsme vyrazit. Na místě jsme se ubytovali a vybalili sportovní oblečení. Děti se mohly rozhodnout, zda půjdou hrát fotbal, vybíjenou nebo mohly zvolit vycházku do lesa se stavěním domečků. Každý si našel to své a už na oběd jsme se sešli plní prvních zážitků. Po obědě nebyl čas na velké lenošení. Cyklisté vytáhli své dopravní prostředky a po důkladné kontrole helem, sedel a stavu kol vyrazili na svůj okruh Jizbice-Lukavec-Jizbice. Turisté jim nezůstali nic dlužni a po svých vyšlápli na trasu Jizbice-Čechtice-Jizbice. Večer na děti čekalo ještě jedno překvapení, navštívil je totiž opravdický námořní kapitán, který vyprávěl své zážitky z cest.

Druhý den následoval výlet na Blaník. Po poměrně náročném výšlapu čekal na většinu našich výletníků krásný výhled z rozhledny. Následovalo drobné občerstvení a sešup z kopce směrem k Domu přírody. Tam děti nakoupily suvenýry, dozvěděli se něco o kraji blanických rytířů a zhlédli krátký film. Poté jsme se přesunuli do Farního muzea v Kondraci, kde jsme batikovali trička a vyráběli mýdélka či svíčky. Každý si přišel na své. Po návratu na chatu následovaly obrovské přípravy, neboť nás čekal zlatý hřeb, a to pravá a nefalšovaná diskotéka se světly a dýmem. Naši žáci se ukázali jako skvělí tanečníci a celou party si užili.

Ve středu, poslední den naší výpravy, vyrazili cyklisté ještě na jeden menší cyklovýlet a ostatní se věnovali různým sportům v areálu ubytovny.

Během celé výpravy se žáci věnovali práci na cestovatelské kronice, která jim bude sloužit k připomenutí všech navštívených míst a k uchování báječných zážitků. Děti si za své sportovní výkony zaslouží také obrovskou pochvalu, mnozí z nich překonali sami sebe.

Nesmíme zapomenout poděkovat panu Urbánkovi, který nám ochotně dovezl kola a zase je bezpečně odvezl zpět.

Za účastníky výpravy paní učitelky

Míša Součková & Petra Zelenková

Foto zde Usmívající se.

Aktuality

Zrušená akce!

18. 9. 2020

Kroužky 2020/2021

16. 9. 2020

Ochranné štíty

9. 9. 2020

Pernštejni

4. 9. 2020

Přivítání prvňáčků dne 1.9.2020

4. 9. 2020

archív