Úvodní stránka » PROJEKTY » Potscrossing

Na začátku školního roku nás paní učitelka přihlásila do projektu Postcrossing. Jde o posílání pohlednic do celého světa.

Každý týden dva vybraní žáci píší anglicky libovolný text na pohlednici, adresu nám vždy vybere počítač, takže předem nevíme, kam bude naše pohlednice směřovat.  Na pohlednici píše každý text dle svých možností, představíme sebe a místo odkud pocházíme, napíšeme něco o škole, o tom co nás baví či nebaví, nebo krátce představíme Českou republiku. Při přípravě textu se vždy musíme seznámit s anglickým textem, který o sobě dotyčný člověk napsal. Pohlednice se posílají lidem, kteří se přihlásili stejně jako my, občas je to dítě, dospělý, student, nebo dokonce i senior.

Zatím jsme poslali pohlednice dvakrát do Francie a Spojených států amerických, třikrát do Německa a Ruska, ale také do Běloruska, Číny nebo Tchaj-wanu.  My jsme obdrželi pohlednice z Německa, Tchaj-wanu, Francie, Ruska, USA, Austrálie, Portorika, Litvy, Dánska a Estonska.

Když nám pohlednice přijde, můžeme přes internet poslat vzkaz tomu, kdo nám ji poslal.Doufáme, že do konce školního roku se naše sbírka pohlednic ještě rozšíří.  Díky projektu Postcrossing máme možnost prověřit naše znalosti angličtiny v praxi. Pokud byste se chtěli zapojit i vy, můžete se zaregistrovat na adrese www.postcrossing.com.

žáci 7. třídy

Oběd v pondělí 2.9.2019