Úvodní stránka » Informace o přípravné třídě » Přípravná třída 2016 - 2017

PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA / školní rok 2016/2017/

Vážení rodiče budoucích prvňáčků a budoucích předškoláků, rádi bychom Vás informovali o přípravné školní třídě.

-          byli jste u zápisu a Vašemu dítěti byl doporučen odklad?

-          máte pochybnosti, zda Vaše dítě zvládne vstup do školy?

-          chcete své dítě připravit na vstup do školy?

Přihlaste Vaše dítě do přípravné školní třídy

při Základní škole a mateřské škole v Dolních Kralovicích.

Hlavní cíle a výhody přípravné třídy:

• zaměříme se na snadnější vstup do 1. třídy,
  • budeme pracovat s malým kolektivem dětí (10–15), a tím snadněji budeme moci uplatnit individuální péči o každé dítě,
  • společně s Vaším dítětem budeme prodlužovat dobu pozornosti a koncentrace, posilovat jeho zdravé sebevědomí a sebeovládání, povedeme ho k samostatnosti a soběstačnosti, cílevědomě a systematicky budeme rozvíjet jeho fyzické, psychické a sociální schopnosti a dovednosti,
  • neklasifikujeme,
  • zajišťujeme stravování ve školní jídelně (včetně svačiny)
  • budeme podporovat adaptaci Vašeho dítěte na kolektiv a školní prostředí,
  • přirozeně budeme rozvíjet schopnosti a dovednosti Vašeho dítěte, jeho učení a poznávání okolního světa, pomůžeme mu společně s Vámi osvojit hodnoty, na nichž je založena naše společnost, podpoříme jeho zájem o prostředí, ve kterém žije.

Pro koho je přípravná třída určená?

Pro děti:

• s odkladem školní docházky a pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky
  • se sníženou koncentrací pozornosti,
  • s logopedickými problémy (vada řeči),
  • se zrakovou a sluchovou poruchou,
  • s obtížemi hrubé a jemné motoriky,
  • se zdravotním oslabením.

V případě zájmu o tuto třídu kontaktujte ředitele školy v Dolních Kralovicích (tel: 737 971 363), který Vám zodpoví otázky a podrobněji přípravnou třídu představí. Můžete navštívit webové stránky školy: www.zsdolnikralovice.cz nebo můžete osobně navštívit ZŠ a do přípravné třídy se přijít podívat. Můžete si také domluvit osobní konzultaci s třídní učitelkou.

Rádi Vám vyjdeme vstříc.                                       Ředitel školy Mgr. Kosprd Jaroslav

SEZNAM POTŘEB PRO ŽÁKY 1. TŘÍDY

30.6.2017