Školní knihovna

Školní knihovna slouží všem žákům a pedagogickým pracovníkům školy.Knižní fond tvoří více než 2 000 svazků, je v něm zastoupena beletrie i naučná literatura. Zastaralé tituly jsou postupně vyřazovány a dle finančních možností jsou nahrazovány novými knihami. Abychom podpořili zájem dětí o četbu, byly již zakoupeny nové soubory školní četby, řada moderních encyklopedií a další kvalitní tituly, které zajímají dnešní čtenáře. Zájem o četbu se snažíme podporovat i pomocí nabídek dětských knižních klubů, pořádáme také prodejní výstavy knih.

Aktivita knihovny:

Školní knihovna vyvíjí i další aktivity ve spolupráci s obecní knihovnou (meziknihovní výpůjční služba,soutěže,besedy...). Plní také funkci informačního centra.V rámci služeb knihovny je možné využití kopírovacího přístroje ve sborovně a internetu v počítačové učebně.

V letošním školním roce již mohou žáci využívat internet i v knihovně a ve školní družině.

Výpůjční doba :

pondělí - pátek:  7:00 - 7:30 hod.

( po dohodě i v době poledních přestávek a při odpoledním provozu ŠD )

Další informace podá vychovatelka ŠD:

Zdena Pekárková pekarkovaz@zsdolnikralovice.cz

Nábor - dramatický kroužek