Úvodní stránka » Soutěž Srdce - přípravná třída

Děti z přípravné třídy v pondělí 5. 10. vyráběly srdíčka pro maminky a tatínky. Fotografie výrobků a natočené video budou zaslány do soutěže SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ. K tomu ještě musí být zaslán text, který vysvětluje, komu je srdce určeno. Tuto soutěž vyhlašuje časopis Age. Od 20.12. 2015 bude na webu www.srdceslaskou.cz probíhat veřejné hlasování. Pokud se Vám úsilí našich nejmenších žáčků zalíbilo, můžete pro ně potom hlasovat.

Srdce s láskou darované (soutěžní text)

Sice je toto červené srdce jen z papíru, není dokonalé a není ze všech nejkrásnější, ale dělali jsme ho s láskou. A s láskou ho také chceme předat těm, které máme ze všech nejraději. Srdíčko dáme mamince nebo tatínkovi a nebo oběma. Dáme srdíčko tomu, kdo nás ráno budí, popřeje nám dobré ráno, chystá nám snídani, myslí na nás, když jsme ve škole. Tomu, kdo si trpělivě vyslechne naše trápení, radosti, zážitky s kamarády. Srdíčko patří tomu, kdo se o nás stará, když marodíme, vaří nám čaj a měří teplotu a má neustále po ruce čistý kapesník. Věnujeme ho tomu, kdo nás pohladí, vezme do náruče a dá nám pusu na čelo, když se chceme pomazlit. Kdo nám zalepí odřené koleno, spraví kalhoty, utře slzy. Tomu, kdo s námi píše Ježíškovi, rozbaluje dárky a raduje se s námi. Tomu, kdo nám vypráví pohádky, ustele polštář a dá pusu na dobrou noc.

Milé maminky, milí tatínkové, staráte se o nás a my Vám děkujeme srdíčkem z lásky.

Žáci z přípravné třídy ZŠ a MŠ Dolní Kralovice

Klikněte si zde na video

Práce dětí - Vv a Pč (1. třída)

18.10.2017