Úvodní stránka » Aktuality » Výlet Světlá nad Sázavou - 4. třída

V pátek 5. 5. vyrazila čtvrtá třída na dobrodružně poučnou expedici do Světlé nad Sázavou. Cílem naší cesty byla stanice HZS a světelský zámek.

Ze základny v Dolních Kralovicích jsme vyjížděli pár minut po sedmé ráno a linkovým autobusem jsme se dostali do Ledče. Tam jsme navštívili supermarket, nakoupili sladkosti na posilněnou a počkali na další autobus, který nás dovezl do Světlé nad Sázavou. Bohužel od rána poprchávalo a my se v drobném májovém deštíku vydali vzhůru na hasičskou stanici.

Tam nás přivítali usměvaví a připravení hasiči, kteří nám pověděli spoustu informací o jejich práci a ukázali nám svou zajímavou techniku. Děti si tak vyzkoušely vestu a přilbu pro záchranu na vodě, chytaly záchranný házecí pytlík pro záchranu tonoucího, vyzkoušely si dýchací přístroj a důkladně prohlédly veškerou techniku umístěnou v zásahovém vozidle. Zážitkem pro ně byl hasič oblečený v protichemickém obleku a také podrobné prozkoumání interiéru hasičského vozu. Na závěr jsme si s hasiči udělali pěkný snímek.

Následovala cesta na světelský zámek. V přilehlém parku jsme se nasvačili a poté vyrazili na prohlídku. Předtím jsme si ale na pokladně nakoupili spoustu suvenýrů a nezapomněli jsme také na naše nemocné spolužáky. Pak už byl čas na samotnou prohlídku, která se týkala sázavských pověstí. Milá slečna průvodkyně vyprávěla dětem pověsti Eduarda Doubka a děti s napětím poslouchaly. V rámci pověstí jsme se seznámili s malými permoníky, líným sedlákem, pracovitým čertem, zlou bílou paní a poťouchlým vodníkem. Většina z postaviček si pro děti připravila interaktivní hry a soutěže, které děti s obrovským nadšením plnily. Vrcholem celé prohlídky bylo hledání pokladu, který byl nakonec úspěšně nalezen a rozdělen mezi všechny přítomné.

To ovšem stále nebylo všechno. Následovalo překvapení, na které jsme se velmi těšili. Poněkud prokřehlí ze zámeckého sklepení jsme s úlevou a vděkem usedli v příjemném interiéru Městské restaurace a s chutí se vrhli na zmrzlinový pohár s čerstvým ovocem. Milý pan majitel pro děti připravil opravdu královské pohoštění.

S plnými břišky jsme se vydali na cestu zpátky na základnu v Dolních Kralovicích. Tam jsme se kolem třetí hodiny rozešli plní obrovských zážitků.

Rádi bychom poděkovali profesionálním hasičům ze Světlé nad Sázavou za milé přijetí a důležité informace, zámku Světlá nad Sázavou za poutavé povídání a humorné soutěže a v neposlední řadě také týmu Městské restaurace ve Světlé v čele s panem Miroslavem Jenčíkem za vynikající poháry a příjemné posezení.

Za čtvrťáky

Míša Součková, třídní učitelka

Foto zde Usmívající se.

Aktuality

Hejtmanův pohár 2019

15.11.2019

Třídní schůzky SRPDŠ

13.11.2019

Návštěva spisovatelky

7.11.2019

Logická olympiáda

1.11.2019

Změna vyučujícího

1.11.2019

archiv