Úvodní stránka » Informace MŠ » Výskyt pedikulózy

V mateřské škole se vyskytly vši, prosíme rodiče o důkladnou prohlídku vlasů, dále je nutné, aby holčičky s delšími vlasy je nosily upravené do culíku.

Pokud rodiče zjistí, že jejich dítě má vši, musí tuto skutečnost nahlásit ve škole a v kolektivech, kde se dítě v období posledních dvou týdnů pohybovalo. Nemocné dítě nesmí být odesláno do dětského kolektivu (škola, dětský tábor) do doby, než rodiče provedou odstranění všech lezoucích vší a také hnid (zlikvidovány musejí být všechny hnidy ulpělé na vlasech ve vzdálenosti 0-10 mm od pokožky).

Školy a jiné instituce jsou povinny o výskytu vší v kolektivu informovat rodiče ostatních dětí. U těch je na místě provádět pravidelnou kontrolu ve vlasaté části hlavy v intervalu 2 dnů po dobu cca 3 týdnů.

Práce dětí - Vv a Pč (1. třída)

18.10.2017

Podzimní výprava po stopách blanických rytířů

18.10.2017