Zš a Mš Dolní Kralovice
ZŠ a MŠDolní Kralovice

 

 

Lyžařský výcvik

-

Lyžařský výcvik začal v neděli 12. 1. 2020. Naši kámoši z Jankova  seděli již v autobuse. Cesta byla bez komplikací, ale po cestě ani známka sněhu, což nás moc netěšilo. Na místě byla alespoň zasněžená sjezdovka „Portášky“, jinak všude kolem ledová plocha. Naše zavazadla nám vyvážela rolba. My se vydali k naší chatě pěšky. Kluzké ledové plotny nám dali celkem zabrat. Zážitek to byl, někteří se cestou pěkně vyváleli. Po obědě jsme se ubytovali a šli obhlídnout sjezdové tratě, abychom věděli, jaké kopečky nás čekají.

Po večeři nás čekalo krátké seznámení, dozvěděli jsme se organizaci dalších dní a desatero pravidel jak se chovat na sjezdovce. Také jsme dostali dva úkoly: skládání básní, výroba cedulek na dveře.

Další den následovalo rozdělení do tří skupin. První skupina již odpoledne zdolávala sjezdovku „Portášky“.  I přes nepřízeň sněhových podmínek nám počasí docela přálo - nepršelo ani nesněžilo, bylo zataženo, takže sníh netál. Nejhorší podmínky měla však 2. a 3. skupina, ale postupně se dostala i na sjezdovku.  Středa pro nás byla odpočinková. Dopoledne vycházka po okolí, odpoledne výlet do Pece pod Sněžkou. Večerní programy připravené nejen učitelkami, ale i jednotlivými družstvy nás stmelily a přinesly spousty legračních zážitků. Přinesly nám i spoustu nových zajímavých her. Ve čtvrtek se první skupina vydala do lyžařského střediska v Peci pod Sněžkou, kde zdolávali sjezdovky: „Javor, Zahrádky a Hnědý vrch“. I přes prodloužené lyžování a pozdější oběd všichni vše zvládli a překonali únavu, která byla na všech viditelná. Sněhové podmínky byly každý den, těžší a těžší, hlavně pak v odpoledních hodinách.  V pátek už bylo velké loučení se svahem a kamarády z Jankova, ale nikomu se domů nechtělo. Dopolední balení, rozdávání diplomů a hodnocení bodování pokojů nás potěšilo. Cesta domů se zdála docela krátká a někde bylo vidět přicházející jaro.

Žáci 7. třídy

Myslíme, že na to jaká je letos situace ve všech lyžařských střediscích se sněhem, jsme dopadli docela dobře. Budeme doufat, že příští rok nám bude počasí více přát.

FOTO

Nejlepší ohodnocené básně:

Lyžák

Padá, padá sníh,

pojedeme na lyžích.

Lyže si vezmeme

a lyžáky nasadíme.

 

Na sjezdovce zima je,

hup z kopce sjedeme.

Na lanovku půjdeme zas,

z kopce nemáme strach.

Svah nám dal až zabrat,

tak jsme začali padat.

Z lyžáků nás nohy bolí,

tak se koukneme do údolí.

 

To je asi konec, zvládli jsme ten kopec.

(holky Jankov – Klára, Verča, Pavla)

 

 

Pokoj č. 108

 

Lyžujeme v pohodě,

pak padáme po hubě.

Zamotané nohy všichni známe,

všichni jednou začínáme.

Všichni rádi lyžujeme,

tak si to tu užijeme.

 

 

Pokoj č. 208

208 to je pokoj náš,

u nás vždycky srandu máš.

 

Kluci vedle pokoj mají

srandu si z nás udělají.

 

Úči jsou jak vojáci,

mají všechno na práci.

 

Lucka to je silák náš,

u ní vždycky pomoc máš.

 

Máme tady Vikinu,

ta má ráda svoji mikinu.

 

Lůca to je naše střevo,

ale né lidské ale básnické.

 

Verča a Mickey Mouse to je dvojka,

i když se na ní podělá sojka.

 

Už je naší ódy konec,

proto zazvonil zvonec a naší básni je konec.

Datum vložení: 27. 1. 2020 21:54
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2021 21:55
Autor: Správce Webu

Základní škola

Rodiče

Zvonění

7:50 - 8:35        1. vyuč. hodina

8:45 - 9:30        2. vyuč. hodina

9:50 - 10:35      3. vyuč. hodina

10:40 - 11:25    4. vyuč. hodina

11:30 - 12:15    5. vyuč. hodina

12:25 - 13:10    6. vyuč. hodina

13:15 - 14:00    7. vyuč. hodina

14:05 - 15:00    8. vyuč. hodina

Školní časopis

Odkaz na školní časopis

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Sponzoři a certifikáty