McDonald´s cup - pokračování

Milí rodiče, rozklikněte prosím odkaz.

McDonald´s cup

Kategorie B

V úterý 3. 5. 2022 se opět vybraní žáci ze 4. a 5. třídy vydali na okresní kolo turnaje v malé kopané do Vlašimi. Turnaje se zúčastnilo ještě dalších 7 základních škol postupujících z oblastních kol. V herním systému 5+1 po dobu zápasu 2x12 minut, jsme odehráli celkem 4 utkání. Týmy byly rozděleny do 2 skupin, kde každý odehrál zápas s každým. Dle umístění v tabulce se hrály další zápasy o celkové umístění. První 3 týmy mohly vyhrát medaile a poháry, ale pouze jediný první tým mohl postoupit na krajské kolo. Žáci Dolních Kralovic měli v tabulce tyto školy: ZŠ Postupice, ZŠ Benešov Jiráskova a ZŠ Sedlec-Prčice.

První zápas hráli se ZŠ Jiráskova (pozdějšími vítězi tohoto turnaje). V prvním poločase udrželi skóre 0:1, nicméně ve druhém dostali ještě další 3 góly a prohráli tedy 0:4. V týmu tato prohra trochu ohrozila náladu a nastolila obavy, že i s dalšími týmy se bude hrát těžko. Nicméně další zápas proti ZŠ Sedlec-Prčice byl hratelný a skončil remízou 3:3, kdy za Kralovice se gólově třikrát prosadil Filip Stegbauer. Tento celý zápas jsme vždy prohrávali a dotahovali, takže jsme za remízu rádi, ale byla to škoda. Třetí zápas ve skupině hráli se ZŠ Postupice a tento zápas jsme ze ztráty 0:1 dokázali otočit na 2:1. Nicméně Sedlečtí dorovnali a dokonce těsně ke konci zápasu vstřelili i výherní branku. Pro nás tedy zápas skončil opět prohrou, i když tentokrát těsnou 2:3. Gólově se prosadili Jakub Kodet a Ondřej Roháč. Opět veliká škoda. Díky těmto prohrám a jedné remíze jsme skončili v tabulce na třetím místě a mohli se utkat se ZŠ Vorlina Vlašim o celkové 5. nebo 6. místo z celého turnaje. Tento zápas však již byl nad všechny naše síly a prohrávali jsme 0:5. Nicméně jsme nic nevzdávali, a tak ke konci zápasu alespoň snížil na konečných 1:5 Filip Stegbauer.

Na turnaji jsme tedy obsadili 6. místo a celkově byli šestí z 23 týmů, což je pěkný výsledek. Odvezli jsme si za odměnu batoh s logem a spoustu cenných zkušeností do dalších let.

Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a reprezentaci školy.