Zš a Mš Dolní Kralovice
ZŠ a MŠDolní Kralovice

Fotbalový turnaj 2. stupně ve vlašimském areálu Na Lukách

Článek o průběhu turnaje a výsledky najdete v odkazu.

Dne 3. 11. 2022 se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili fotbalového turnaje Grassroots, který se konal ve vlašimském areálu Na Lukách.

Herní systém byl 10 + 1 na celé hřiště a na velké brány po dobu 2 x 20 minut. Sestava Dolních Kralovic byla následující:

(Zíka)

Kodet O.              Novosád O.                        Bulík                      Bican V. (Cihlář V.)

Tůma                                         Turek                        Novosád M.

Machyán (Stegbauer)          Slyvinszkij (Kolman)       Bican Š.

V prvním utkání kluci nastoupili proti ZŠ Jiráskova Benešov. Ze začátku si nevedli špatně a první branku obdrželi až v 9. minutě zápasu po dorážce neuhlídaného hráče. 0:1. Poté měl dvě vyložené šance Štěpán Bican, ale neproměnil. Ve 12. minutě si nešťastně sklepl míč do branky gólman a záhy jsme prohrávali 0:2 a hned ve 14. minutě 0:3. Kluci se snažili skóre změnit a to se povedlo v 18. minutě Markovi Novosádovi, když si přihrál s Davidem Turkem. Gól byl zasloužený a zápas by se určitě odvíjel jinak, kdyby kluci těsně před koncem poločasu nedostali čtvrtý gól po neuhlídaném rohu. Ve druhém poločase se již nedařilo a góly přicházely jeden za druhým. Nejprve ve 23. minutě prohozením obrany. 1:5. Dále ve 28. minutě, kdy se uniknuvší hráč nemýlil, i když mu snahu trochu ztížil vyběhlý brankář Kralovic. 1:6. Posledním hřebíčkem byla ve 32. minutě skákavá střela z úhlu. 1:7.

Mysleli jsme si, že jsme na začátek měli nejtěžšího soupeře a že ty další již budou lehčí, nicméně tomu tak nebylo. I druhý zápas proti ZŠ Sázava se nevyvíjel ideálně, jelikož jsme dostali laciný gól po chybě v obraně také v 9. minutě zápasu 0:1. Znovu měl dvě tutovky Štěpán Bican a znovu neproměnil. Reputaci si však napravil ve druhém poločase, konkrétně ve 27. minutě, kdy skóroval a srovnal stav na 1:1. Ke konci zápasu jsme mohli změnit skóre na svoji stranu, když jsme kopali roh, který propadl mezi všemi hráči, jenže ho nikdo neumístil do branky.

V posledním zápase proti Čechticím jsme měli velké obavy a chtěli vyhrát. Hráli jsme zodpovědně a také jsme vstřelili první branku, kdy se po opakovaných dorážkách prosadil ve 3. minutě David Slyvinszki a napravil tak neproměněnou šanci do prázdné z přechozí minuty. 1:0. Dlouho jsme hráli s převahou, nicméně v 15. minutě soupeři zabodovali, když opět unikl hráč a v souboji jeden na jednoho s gólmanem, se nemýlil. 1:1. Poločas byl tedy remízový, nicméně ihned na začátku druhé půle jsme si nechali dát branku, konkrétně ve 23. minutě střelou z dálky a až do konce poločasu jsme se neprosadili. 1:2. Čechtice hráli ve druhém poločase lépe a právem vyhráli i celý turnaj.