Zš a Mš Dolní Kralovice
ZŠ a MŠDolní Kralovice

Sportovní den

Sportovní den

1. stupeň - soutěže v prostorech školy a mimo ni.
2. stupeň - fotbalový turnaj

Pohár ze školního fotbalového turnaje si po zásluze odnesli sedmáci

Ráno 29. června v 7 hodin blesky a cáry deště nenasvědčovaly tomu, že by se na hřišti TJ Sokol Dolní Kralovice měl konat školní fotbalový turnaj. Nicméně optimisté z organizačního týmu si věřili a vytrvale lajnovali hřiště i v hustém dešti. Naštěstí pak lilo už jen z tváří vyčerpaných hráčů.

Ve skupině A se utkali kluci ze sedmičky a devítky plus holky z obou nejvyšších ročníků. Leccos naznačoval už výsledek souboje sedmáků a deváťáků - 1:1, kdy se zejména technicky a kondičně zdatná a dobře sehraná čtveřice O. Novosád-D. Turek-Š. Bican-M. Bulík nezalekla ani rychlonohého M. Tulacha ani razantního hráče F. Málka ani agilní dvojice J. Zíky a A. Urbánka. Sedmáci byli tak strašně lační vítězství, že na rozdíl od galantních deváťáků neslevili nic ani ženskému týmu, za což si vysloužili bučení publika. Dívky se sice nedaly psychicky zlomit, ale ani vyčerpaná posila z pedagogického sboru jim nepomohla vylepšit neodvratný výsledek. Na skóre tak jako první postupovali sedmáci.

Ve skupině B osmáci s přehledem deklasovali jak nesehranou šestou třídu, tak dívky z nižších ročníků - přesněji řečeno dívky pouze ze šestky, protože se kupodivu nenašla žádná odvážná sedmačka, která by na hřiště nastoupila. Osmáci měli smůlu v tom, že hráli s velmi děravou soupiskou (nenastoupil D. Jakl ani hrotový „ultimate fighter“ F. Cihlář). Navzdory tomu se zdálo, že hrají v pohodě, a gólový účet kanonýra T. Zubce se utěšeně rozrůstal. Osmáci také jako jediní řešili strategii hry a rozmístění hráčů, v bloku jejich trenéra se na rozdíl od bločku J. Hnátka našlo několik slušných kreseb.

Ve vyřazovací části běžely souběžné duely 7.-6.třída a 8.-9. třída. První souboj jen posílil střeleckou chuť sedmáků, kteří vyhráli 7:2 a do jejichž hry se zapojovali i platní hráči z 5. třídy (M. Novosád a cestující brankář J. Zíka). Souboj osmičky a devítky byl vyrovnanější, nicméně tady se už zřejmě začala projevovat únava osmáků, protože jako jediní měli pouze jediného střídajícího hráče. Výsledek byl těsný - 2:1 pro devítku.

Finále 7. třída versus 9. třída nabídlo nejen dusnější počasí, ale i dusnější atmosféru. Diváci byli svědky tvrdých soubojů a vyhrocených emocí, na hřišti výrazně vzrostla frekvence vulgarismů, což pak musel řešit i rozhodčí. Vyrovnaný duel nakonec musely rozhodnout penalty, při kterých větší klid a soustředěnost projevili sedmáci a kdy musel kapitulovat i hbitý křivsoudovský gólman O. Ptáček.  

Souboj o 3. místo osmáci pojali jako tréninkovou střelnici a s přehledem porazili směsku z šesté a nižších tříd 13:0. Duel děvčat o 5. místo proběhl v klidu a přátelské atmosféře, kdy se holky vzájemně omlouvaly, i když neudělaly faul. A šesťačky za zády s Z. Zubcovou se nebály jít do soubojů s o hlavu a půl vyššími soupeřkami z osmičky a devítky.

Na účastníky turnaje při závěrečném slavnostním nástupu čekaly odměny. Poděkování patří p. Roháčovi za vypůjčení hřiště a oběma rozhodčím: M. Voráčkovi a p. učiteli V. Roučkovi. Červená karta na turnaji nebyla udělena, chladil se pouze kotník M. Bulíka. Ještě jednou patří dík organizátorům turnaje z devítky.

1. místo: 7. třída - Jakub Zíka, O. Novosád, M. Bulík, Š. Bican, D. Turek, M. Novosád, T. Pitliak, V. Cihlář

2. místo: 9. třída - O. Ptáček, M. Průša, M. Moravec, L. Tůma, F. Málek, A. Urbánek, M. Tulach, J. Zíka

3. místo: 8. třída - D. Jakl, P. Urbánek, V. Harazim, M. Dufek, O. Machyán, T. Zubec

4. místo: 6. třída - F. Stegbauer, L. Machyán, M. Kolman, O. Krupička, O. Kodet, T. Tůma, V. Bican

5. místo: holky 8-9 - L. A. Šmídmajerová, V. Machyánová, A. Chvalkovská, V. Jiranová, Z. Dufková, V. Nalejvačová, M. Henemanová

6. místo: holky 6-7 - Z. Zubcová, T. Kořínková, A. Vošická, A. Končelová, P. Končelová, A. Kudrnová, B. Blažková

nejlepší střelkyně: M. Henemanová
nejlepší střelec: T. Zubec
nejlepší brankář: Jakub Zíka
nejlepší hráč: Jan Zíka

J. Mazanec

Datum vložení: 30. 6. 2021 8:18
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2021 8:59
Autor: Správce Webu

Základní škola

Rodiče

Zvonění

 7:55 - 8:40       1. vyuč. hodina

 8:50 - 9:35       2. vyuč. hodina

 9:50 - 10:35     3. vyuč. hodina

10:40 - 11:25    4. vyuč. hodina

11:30 - 12:15    5. vyuč. hodina

12:25 - 13:10    6. vyuč. hodina

13:15 - 14:00    7. vyuč. hodina

14:05 - 15:00    8. vyuč. hodina

Školní časopis

Odkaz na školní časopis

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sponzoři a certifikáty